fbpx

Ortodonti

6 Kasım 2019
6 Kasım 2019 admin

Ortodonti

ORTODONTİ NEDİR?

Ortodonti, yanlış pozisyondaki diş ve çeneleri düzelten diş hekimliği dalıdır. Düzgün şekilde dizilmemiş olan çarpık dişlerin temiz tutulması daha zordur, erken diş çürümesi ve periodontal hastalık nedeniyle kaybedilme riski vardır ve baş ağrısına, TMJ sendromuna ve  çiğneme kaslarında şiddetli baskıya neden olabilir.  Ortodontik tedavi daha sağlıklı bir ağız, hoş bir görünüm ve bir ömür boyu daha sağlıklı dişler sağlar.

ORTODONTİK TEDAVİYE İHTİYACIM OLUP OLMADIĞINI NASIL ANLARIM?

Ortodontiden faydalanıp faydalanamayacağınızı sadece diş hekiminiz veya ortodontistiniz belirleyebilir. Tam bir tıbbi ve diş sağlığı öyküsü, klinik muayene, dişlerin alçı modelleri ve özel X-ışınları ve fotoğrafları içeren teşhis araçlarına dayanarak, bir ortodontist veya diş hekimi ortodonti önerilip önerilmeyeceğine ve doğru bir tedavi planına karar verebilir.

ORTODONTİK TEDAVİ NASIL ÇALIŞIR?

Hem sabit hem de çıkarılabilir olan birçok farklı türde cihaz, dişlerin hareket etmesine ve çenelerin büyümesine yardımcı olmak için kullanılır. Bu aletler, dişlere ve çenelere hafif bir baskı uygulayarak çalışır. Sorunun ciddiyeti, hangi ortodontik yaklaşımın en etkili olduğunu belirleyecektir.

TELSİZ ORTODONTİ NEDİR?

Metal diş tellerine alternatif en yeni ortodontik tedavi yöntemi ile diş hekimleri hastaları için özel üretilen şeffaf plaklar ile tedavi yapabilmektedir. Şeffaf plakları hastalar tarafından kolaylıkla takılıp çıkarılabilen ürünlerdir. Düzenli olarak hekim kontrolünde kullanıldığında dişlerinizi tedavi planına uygun olarak ideal konumuna getirerek tedavi eder.

Şeffaf plaklar dişlerinizi olması gereken ideal pozisyona getirecek en yeni ortodontik çözümdür. Artık metal diş telleri olmadan, dışarıdan fark edilmesi güç olan bu şeffaf ve akıllı plaklar ile tedavi olabilirsiniz.

 

AVANTAJLARI

Orthero Plakları yaşamınızla birebir uyum sağlar. Okulda, işte, tatilde gün boyu takabilirsiniz. Dilediğiniz yemeği yiyebilir ve içeceği içebilirsiniz. Dişlerinizi fırçalamak istediğinizde rahatça çıkartabilirsiniz.

 

Orthero Plakları dişlerinizi istediğiniz gülüşe kavuşturacak en şeffaf ve estetiksel ortodontik çözümdür. Eğer sizde diş tedavinizin başkaları tarafından fark edilmeyecek şekilde yapılmasını istiyorsanız Orthero Plaklarını gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

 

Orthero Plaklarını gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

 

Diş hekiminizin kontrolünde periyodik olarak plaklarınızı değiştirip, hedeflediğiniz ideal gülüşünüze hızlı bir şekilde ulaşırsınız.

 

Orthero Plak o mutlu gülüşünüze kavuşmanızı sağlayacak en şeffaf ortodontik tedavi yöntemidir. Diş problemlerini düzeltme konusunda Orthero Plakları çok geniş bir uygulama alanına sahiptir. Orthero plakları ile gülüşünüzü adım adım ve çok hızlı bir şekilde güzelleştireceksiniz.

Randevu Ve İletişim

Randevu ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.